Tomu, kdo provozuje svůj vlastní byznys, musí jít vždy pochopitelně o to, aby si jím na sebe a svoji firmu dost vydělal. Je třeba mít takové zisky, aby za ně mohl vést spokojený život a aby měl na investice, jež si taková soukromá (a nejen soukromá) firma žádá.
Takový podnikatel by měl zkrátka vydělávat. Ovšem to je teorie, jež se v praxi nejednou nenaplňuje. I když by podnikatel potřeboval dosahovat určitých zisků, nejednou se k těmto třeba ani vzdáleně nepřiblíží. Ba může se stát i to, že je takové soukromé podnikání prodělečné, že víc stojí, než vydělává. A s tím je logicky nezbytné něco udělat. Protože podobný styl podnikání nikam nevede, a vede-li, pak jedině do horoucích pekel.
Jenže je logické, že když se má v podnikání prosadit změna, jsou k tomu obvykle potřeba peníze. A kde má vzít peníze na změny v podnikání ten, komu podnikání žádné nevydělává, že? Tady už je vlastně jen jediné východisko, jímž je půjčení si.
Vzít si půjčku je teoreticky snadné. To si prostě člověk řekne nějaké finanční instituci o peníze, dostane je, využije je a zase vrátí. Jenže praxe je na rozdíl od této teorie daleko komplikovanější. Než totiž někdo půjčku vůbec dostane, musí poskytnout nejednu záruku, že všechno také vrátí. A taková záruka je nejednou kamenem úrazu. Protože jak se má za půjčku zaručit podnikatel, který už nemá skoro nic k nabídnutí, že?
A tak má dotyčný smůlu. Žádná banka mu nepůjčí, třeba kvůli nízkým příjmům, záznamům v registrech dlužníků či jiným neblahým okolnostem.
A lze mluvit o štěstí, že dotyčnému vyhoví aspoň hypotéky bez registru americka-nebankovni-hypoteka.cz. Ty se totiž získávají daleko snáze. Stačí zástava nemovitosti a schopnost splácet a určitě se tu najde oboustranně výhodné řešení, jež přinese podnikateli v nesnázích vytoužené peníze, jež mu jsou pro záchranu firmy zapotřebí.